Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Zabraknie na modernizację gospodarstw rolnych

Już wiadomo, że nie wszyscy rolnicy, którzy złożyli wnioski o pomoc finansową z działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, dostaną pieniądze. Wczoraj minął tygodniowy termin ich składania. Choć w województwie podlaskim do podziału jest ponad 180 mln zł, to tylko te wnioski które do wczoraj do godziny 16.15 dotarły do Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży przekraczają ten limit o blisko 40 %. Konkurencja może być jeszcze większa, bo wnioski można było przesyłać także pocztą.

Z opublikowanych przez ARiMR danych wynika, że do wczoraj do godziny 16.15 w województwie podlaskim złożono 1 497 wniosków. Ich łącza wartość o 37,61% przekracza przyznany  województwu tegoroczny limit, który wynosi 181 mln 265 tys 568 zł.
O tym który z rolników otrzyma wsparcie – nawet do 300 tys zł – zdecyduje losowanie. Mają w nim wziąć udział wszystkie wnioski złożone bezpośredniow w ARiMR jak i te wysłane pocztą w terminie od 21 do 28 kwietnia.

Przypomnijmy pieniądze z działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” można uzyskać na pokrycie części kosztów inwestycji poniesionych na: budowę lub przebudowę budynków lub, zakup maszyn i urządzeń w tym ciągników i przyczep rolniczych oraz zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania służącego do prowadzenia działalności rolniczej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę