Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.wirtualnemedia.pl

Niemcy mogą przestać lubić IE

Użytkownicy sieci powinni zamienić swoje przeglądarki Internet Explorer na Mozillę lub Operę

Michael Dickopf, rzecznik BSI (Niemieckiego Biura Federalnego ds. Bezpieczeństwa Informacji) w wypowiedzi dla wpływowej gazety niemieckiej Berliner Zeitung, stwierdził, że użytkownicy sieci powinni zamienić swoje przeglądarki Internet Explorer na Mozillę lub Operę. Przeglądarka MS narażona jest na atak zbyt wielu wirusów. Jak stwierdził Dickopf, obecnie BSI korzysta z alternatywnych dla produktu MS przeglądarek.

The Register pisze, że wypowiedź Dickopfa to kiepska nowina dla niemieckiego oddziału Microsoftu. Ze zdaniem BSI liczy się tam wiele agencji rządowych, a opinie biura w sprawach bezpieczeństwa IT są traktowane bardzo poważnie.

Nie tylko BSI ostrzega Niemców. Robi to też Vzbv (Federacja Niemieckich Organizacji Konsumenckich) skupiająca pod sobą 38 organizacji konsumenckich, która także złoiła gromami program Internet Explorer.

Niemiecki oddział Microsoftu zareagował, zaprzeczając twierdzeniom o mniejszym bezpieczeństwie dla użytkowników, oferowanym przez IE. Jak stwierdzili przedstawiciele MS, łatki dla oprogramowania pojawiają się zaraz po tym jak pojawia się informacja o nowej dziurze.

pclab.pl
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę