Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

7,5 tys. zł na walkę z bezdomnością

Niespełna 5 tysięcy dla Caritas i ponad 2600 zł dla Stowarzyszenie Wspierania Poradnictwa Obywatelskiego w Łomży – tak wojewoda podlaski podzielił pieniądze na walkę z bezdomnością i pomocy osobom bezdomnym. Z ogólnej puli ponad 78 tys złotych, jakie otrzymał on z rządu na ten cel, łomżyńskie instytucje dostały mniej niż 10%, a białostockie ponad 3/4.

Caritas Diecezji Łomżyńskiej otrzymał 4.968 zł na zapewnienie posiłków dla bezdomnych mężczyzn przebywających w noclegowni oraz dla innych osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością; pomocy rzeczowej; pomocy prawnej, psychologicznej, terapeutycznej. Z działających w mieście instytucji o dofinansowanie wystąpiło także Stowarzyszenie Wspierania Poradnictwa Obywatelskiego z Łomży. Ono na zapewnienie pomocy prawnej, poradniczo-informacyjnej otrzymało od wojewody 2.651 zł.

Na przeciwdziałanie bezdomności oraz pomocy osobom bezdomnym, województwo podlaskie otrzymało w tym roku dotację celową w kwocie 78.474 zł. Natomiast na ogłoszony przez wojewodę konkurs wpłynęło 12 ofert, złożonych przez 11 podmiotów. Łączny koszt realizacji przedstawionych w ofertach działań na rzecz bezdomnych wyniósł 766.086 zł, a łączna kwota wnioskowanej dotacji – 238.388 zł.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę