Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Marszałek pożyczy łomżyńskiemu szpitalowi kilka milionów

Samorząd województwa podlaskiego chce pożyczyć trzem szpitalom – w tym i łomżyńskiemu - około dwadzieścia milionów złotych. Pożyczka na preferencyjnych warunkach, byłaby spłacona za 10 lat. Szpitali w Łomży miałby otrzymać kilka - najprawdopodobniej około 5 milionów złotych. Marian Jaszewski dyrektor wojewódzkiego szpitala w Łomży podkreśla, że jest sceptykiem, ale dodatkowe pieniądze placówce bardzo by się przydały. Dziś dług tzw. wymagalny szpitala przekracza już 8 milionów złotych.

Są to zobowiązania wobec dostawców m.in. gazu, energii elektrycznej i leków do łomżyńskiego szpitala wraz z koniecznymi do zapłaty odsetkami.
Dyrektor dodaje, że gdyby kwota z Urzędu Marszałkowskiego faktycznie wpłynęła na szpitalne konto pieniądze odzyskaliby wierzyciele, ale także skorzystaliby na tym pracownicy szpitala.
Jak powiedział Jaszewski – „wówczas można by postarać się w pełni zrealizować ustawę 203 zł.”
Samorząd województwa podlaskiego pieniądze szpitalom chce pożyczać bo ma ich więcej niż pierwotnie zakładano. Okazało się bowiem, że wpływy z podatku od przedsiębiorstw tzw. CIT są o wiele większe niż zapisano w tegorocznym budżecie województwa.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę