Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Wielkie koszenie nad Biebrzą

Na Bagnie Ławki 25 dwuosobowych drużyn wyposażonych w kosy przystąpi do koszenia 100-metrowego odcinka biebrzańskich łąk. Już po raz trzeci Biebrzański Park Narodowy zorganizował Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk Jury oceniać będzie nie tylko czas, ale także jakość koszenia.


W mistrzostwach wystartują drużyny z gmin biebrzańskich, reprezentanci parków narodowych: Białowieskiego, Wigierskiego, Biebrzańskiego i Tatrzańskiego oraz organizacji przyrodniczych. W konkurencji dla amatorów "O Wójtową Osełkę" zmierzą się przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, organizacji ekologicznych, dyrektorzy parków narodowych i sponsorzy.
Dla kosiarzy przewidziano nagrody ufundowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a zwycięzcy otrzymają też statuetki kosiarza.

Mistrzostwa służą podtrzymaniu tradycji koszenia łąk. 30 lat temu na wielu obszarach zaprzestano rolniczego użytkowania łąk, wymagających ręcznego wykaszania. Łąki porosły krzewami, drzewami i trzciną, co spowodowało zanikanie wielu chronionych gatunków roślin i zwierząt. Rzadkie gatunki ptaków (bataliony, rycyki, czajki, wodniczki, orliki i krwawodzioby) nie miały gdzie gniazdować i żerować. Aby więc przywrócić walory przyrodnicze dawnych łąk, konieczne jest ich wykaszanie.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę