Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Gołębie, Uryga, a przede wszystkim modlitwa w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II

Główne zdjęcie
Łomża, kwiecień 2005r.

Modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II (1920-2005) i w intencji młodzieży Kościoła Łomżyńskiego, która przygotowuje się do Jubileuszowego Spotkania Młodzieży w dniach 24 - 26 kwietnia 2009 r., będą znakiem pamięci o naszym najwybitniejszym rodaku. W czwartek, 2 kwietnia 2009 r., w każdej parafii Diecezji Łomżyńskiej odprawiane będą specjalne Msze święte, oraz organizowane czuwania modlitewne i montaże słowno - muzyczne. Specjalne programy papieskie przygotowali też harcerze, a Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na koncert dedykowany papieżowi Janowi Pawłowi II podczas którego zaśpiewa Ewa Uryga.

W Łomży główne obchody czwartej rocznicy śmierci Papieża Polaka odbędą się w Katedrze. Młodzież o godz. 19.30 zgromadzi się na czuwaniu modlitewnym, po którym o godz. 20 rozpocznie się msza św., koncelebrowana w intencji beatyfikacji Jana Pawła II. Kapłani i wierni ok. godz. 21 przejdą z Katedry pod pomnik Papieża przed Wyższym Seminarium Duchownym. Alumni poprowadzą od ok. godz. 21.20 czuwanie modlitewne.

Wcześniej – o godzinie 18.30 - Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na koncert dedykowany papieżowi Janowi Pawłowi II. W programie Ave Maria Arcadelt'a, Modlitwa Okudżawy, oraz utwory muzyki gospel. Z filharmonikami – pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego - wystąpią Ewa Uryga (vocal), Piotr Wrombel (fortepian), Dariusz Ziółek (gitara basowa) i Grzegorz Poliszak (perkusja)

Na uroczyste obchody czwartej rocznicy odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca zaprasza również 59 Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom i Spółdzielnia Mieszkaniowa Perspektywa. W skate parku przy pomniku-liściu, upamiętniającym lądowanie śmigłowca z Janem Pawłem II 4 czerwca 1991 r. przy ul. Mazowieckiej, o godz. 16 hodowcy wypuszczą w niebo około 2 tysięcy gołębi.
Przy pomniku-liściu ponownie spotkanie odbędzie się wieczorem o godz. 20.30, gdzie harcerze rozpalą ognisko, a przedstawiciele łomżyńskiej społeczności złożą kwiaty, zapalą znicze i zaciągną wartę honorową. W programie spotkania są, m.in., podsumowanie konkursu i projekcja filmu z pobytu Ojca Świętego w Łomży w 1991 r. W godzinę ostatniego westchnienia Papieża Polaków, czyli o  21.37 zwycięski wiersz laureata konkursu poetyckiego zostanie wysłany miniaturową „arką Noego”, podczepioną do baloników z helem, do Jana Pawła II.

Przez cały dzień diecezjalne Radio Nadzieja 103, 6 FM będzie nadawało fragmenty przemówień papieskich, wiersze i pieśni oraz wspomnienia o Słudze Bożym Janie Pawle II.

Mirosław R. Derewońko

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę