Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 55

Legionów nie przejedziesz...

Szosa Zambrowska, Poznańska, Wąska, Zdrojowa, Chopina... przez Łomżę coraz trudniej przejechać. Ulice remontowane są niemal w każdej części miasta. Teraz do tej listy dołączyła także Aleja Legionów.

W środę od samego rana nie da rady przejechać Legionów od Placu Kościuszki do skrzyżowania z Polową. Za tydzień z ruchu ma być wyłączona Aleja Legionów od Polowej do Dmowskiego. Samo skrzyżowanie al. Legionów z ul. Polową przez cały czas będzie przejezdne. Kierowcy chcący przebić się przez centrum miasta są zmuszeni do korzystania z objazdów ulicami Sikorskiego i Wojska Polskiego.

Remont Legionów prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży. Wartość inwestycji to około 1.200 tys zł. Niemal połowę tej kwoty stanowi dotacja z Ministerstwa Infrastruktury. Podobnie jak w ubiegłym roku, gdy remontowano odcinek Alei Legionów pomiędzy dworcem PKS do jednostką wojskową, zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni jezdni, krawężników i chodników po obu stronach ulicy. Samego asfaltu mają być położone trzy warstwy - dwie wstępne i trzecia wykończeniowa - specjalnie utwardzana. Zgodnie z kontraktem wszystkie tegoroczne prace mają zostać ukończone do połowy listopada.

Okazuje się, że to nie będzie jednak koniec. Pozostała część Legionów od dworca PKS do Dmowskiego i rondo na Placu Kościuszki ma być remontowane w przyszłym roku.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę