Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nowe samochody dla strażaków ochotników

Główne zdjęcie
Przygotowania do oficjalnego przekazania w Stawiskach

Strażacy ochotnicy z Piątnicy, Stawisk i Kąt otrzymali nowe samochody, a z Nowogrodu łódź ratowniczą. W niedzielę we wszystkich tych jednostkach odbyły się uroczystości przekazania sprzętu. Uczestniczył w nich m.in. wiceminister MSWiA Zbigniew Sosnowski który podkreślał, że on sam jest strażakiem ochotnikiem. - Ja dobrze wiem, co dla nas znaczy strażacki mundur, dźwięk strażackiej syreny i remiza – mówił Sokołowski dziękując strażakom za zaangażowanie.

Strażacka niedziela z prezentami rozpoczęła się w Piątnicy. Tu o poranku przed kościołem parafialnym stanął nowy samochód miejscowej OSP. To największy z przekazywanych w niedzielę samochodów – ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scanii. Kosztował około 730 tys zł. Środki na jego zakup pochodziły poza budżetem państwa także z Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i samorządu gminy.
Uroczyste przekazanie kluczyków do samochodu nastąpiło po Mszy świętej sprawowanej przez proboszcza Szczepana Dobeckiego, który też poświęcił nowy wóz strażacki.
- My strażacy zawsze byliśmy wierni chrześcijańskiej tradycji. My strażacy wiemy, że z Bogiem bezpieczniej – mówił w Piątnicy Zbigniew Sosnowski wiceminister MSWiA.  
Obecny na uroczystościach przekazania pojazdu mł. bryg. Jan Gradkowski podkreślał, że ze strażackich danych z ostatnich pięciu lat wynika, że jednostka OSP w Piątnicy zajmuje drugie miejsce w województwie pod względem liczby wyjazdów.
- Swoją służbą udowodniliście, że zasłużyliście na ten pojazd – mówił do strażaków ochotników komendant Gradkowski. 
„Lepsze” wyniki niż strażacy z Piątnicy mają tylko strażacy ochotnicy ze Stawisk. Także oni w niedzielę otrzymali nowy pojazd - średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Mercedes-Benz Atego. Uroczystość w Stawiskach została zorganizowana z wyjątkowym rozmachem. Na placu przed kościołem stanął nie tylko nowy pojazd, ale także prawie wszystkie inne będące na wyposażeniu tej jednostki i kilku sąsiednich. Nowy samochód kosztował ponad pół miliona złotych i także w tym wypadku pieniądze na jego zakup pochodziły nie tylko z budżetu państwa, ale również od Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
- W imieniu jednostki chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przekazania nam tego samochodu – podczas uroczystości przekazania pojazdu mówiła Agnieszka Rutkowska prezes OSP w Stawiskach.

Podobne uroczystości przekazania strażakom ochotnikom nowego sprzętu odbyły się jeszcze  w miejscowości Kąty (strażacy otrzymali średni samochód ratowniczo-gaśniczy), oraz w Nowogrodzie gdzie strażakom przekazano zakupioną specjalnie dla nich nową łódź ratowniczą.  Wieczorem w Łomży odbyła się zaś narada szefów jednostek OSP z powiatów łomżyńskiego i kolneńskiego z wiceministrem MSWiA Zbigniewem Sosnowskim.

Fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl

Foto: Przygotowania do oficjalnego przekazania w Stawiskach
Foto: Nowy wóz gaśniczy od środka
Foto: Wójt gminy Piątnica Edward Łada
Foto: Strażacy przed kościołem w Piątnicy
Foto: Wiceminister MSWiA Zbigniew Sosnowski, wicewojewoda Wojciech Dzieżgowski i komendant straży w Piątnicy
Foto: Piątnica
Foto: Strażacy przed kościołem w Piątnicy
Foto: Nowy pojazd w Piątnicy
Foto: Nowy pojazd w Piątnicy
Foto: Strażacy prezentują dokument przekazania samochodu gaśniczego
Foto: Przygotowania do uroczystości w Stawiskach
Foto: Wiceminister MSWiA Zbigniew Sosnowski wizytuje strażaków w Stawiskach
Foto: Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz
Foto: Ks. kan. Mieczysław Gołaszewski, proboszcz parafii w  Stawiskach święci pojazd
Foto: Remigiusz Bikowski, komendant miejsko-gminny w Stawiskach odbiera gratulacje od mł. bryg. Jana Gradkowskiego, komendanta wojewódzkiego PSP
Foto: Od lewej: Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz, komendant wojewódzki PSP mł. bryg. Jan Gradkowski, wicewojewoda Wojciech Dzieżgowski i wiceminister MSWiA Zbigniew Sosnowski
Foto: Wicewojewoda Wojciech Dzieżgowski
Foto: Piękniejsza część OSP w Stawiskach

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę