Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Włodzimierz Witalis Tyc “Żywioły i Nostalgie” - wystawa malarstwa i fotografii

W piątek, 6 marca 2009 roku, o godz. 18.00, w Galerii Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej13 w Łomży, odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Włodzimierza Witalisa Tyca pt. “Żywioły i Nostalgie”. Na ekspozycję składają się prace powstałe na przełomie 2008 i 2009 roku.

Włodzimierz Witalis Tyc
Włodzimierz Witalis Tyc

Jak przystało na artystę o wyjątkowej kreatywności i nieokiełznanym temperamencie – Włodzimierz Tyc stworzył niezwykle ekspresyjny, wielowątkowy cykl, w którym poddaje analizie sferę ludzkiej egzystencji w jej wymiarze psychicznym i fizycznym. Mimo pojawiających się motywów związanych ze sprawami ostatecznymi, autor głosi pochwałę radosnej zmysłowości i umiłowanie hedonizmu. Do nowych płócien artysta dołączył, słynny już, pentaptyk sprzed 7 lat, zatytułowany “Moby Dick”. Jego przesłanie ściśle wiąże się z tematyką wystawy, gdyż to wieloczęściowe dzieło opowiada o triumfie witalności nad przeciwnościami losu.

Oprócz prac malarskich na wystawie znalazły się fotografie rejestrujące z pozoru zwyczajne, codzienne zjawiska i sytuacje. Korzystając z poetyckiej narracji artysta łączy poszczególne kadry w metaforyczne zestawy o uniwersalnej wymowie.

Włodzimierz Witalis Tyc urodził się w 1959 roku w Bielsku Podlaskim. W 1988 roku uzyskał dyplom z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego. Artysta tworzy obrazy, linoryty, rysunki, monotypie olejne, pastele, fotografie oraz eksperymentuje z rzeźbą w kamieniu. Swoje prace prezentował na 18 wystawach indywidualnych. Czterokrotnie gościł w Łomży – w 1993, 1994, 1999 i 2008 roku. Uczestniczył także w ponad 120 wystawach zbiorowych. Ponadto jest autorem 3 happeningów: “Poradnia”, “Prawo jazdy”, “Moby Dick”. Włodzimierz Witalis Tyc mieszka w Bielsku Podlaskim.

opr. Karolina Skłodowska - kierownik Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży

 

 

Grzegorz Gwizdon
wt, 03 marca 2009 06:13
Data ostatniej edycji: wt, 05 maja 2009 22:18:35

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę