Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Unijne stypendia

Ponad dwa tysiące podlaskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów z terenów wiejskich ma szansę na unijne stypendia. Marszałek i wojewoda podpisali umowę w tej sprawie, a od jutra organy prowadzące szkoły - w województwie podlaskim są to starostwa powiatowe i trzy urzędy gminy - będą mogły w imieniu uczniów składać wnioski o pomoc. Nie wiadomo jednak kiedy uczniowie i studenci dostaną stypendia, bo najpierw wnioski muszą zostać zatwierdzone w Urzędzie Marszałkowskim, a dopiero później wnioskodawcy będą mogli rozdzielić przyznane kwoty. A do podziału są niecałe trzy miliony euro. Maksymalnie uczeń może dostać 250 złotych, a student - 350, ale o wysokości stypendiów decydować będą wnioskodawcy.


Przy maksymalnych, szansę na pomoc ma ponad 2 tysiące osób: półtora tysiąca uczniów i pięciuset studentów. Ale jeżeli starostowie, czy burmistrzowie przyznają mniejszą pomoc, to stypendystów będzie więcej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych nie dostaną pieniędzy "do ręki". Będzie to pomoc rzeczowa, albo w postaci refundacji wydatków, na przykład zwrot opłaty za bursę, czy wyżywienie. Natomiast studenci będą mogli wybrać między refundacją kosztów, a gotówką. Wnioski będą przyjmowane w Urzędzie Marszałkowskim do wyczerpania środków. Warto się spieszyć, bo może się zdarzyć, że pierwszy dzień będzie zarazem ostatnim dniem składania wniosków.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę