Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rekordziści z Piątnicy

Ponad 1 mln 260 tys. litrów mleka dostarczył w ub.r. do piątnickiej spółdzielni rolnik- rekordzista, Wojciech kowalewski ze Srebrowa. Jest to jeden z dwóch producentów (drugi to przewodniczący rady nadzorczej OSM- Krzysztof Banach), którzy sprzedali mleczarni w ub.r. ponad 1 mln litrów, jednak aż 24 dostawców ma na swoim koncie ponad pół miliona produktu oddanego w 2008 r.. Ich właśnie władze spółdzielni nagrodziły pucharami podsumowując ubiegły rok w swojej firmie.

 
Okręgowa Spółdzielnia w Piątnicy utrzymała się na pozycji lidera krajowego jeśli chodzi o ceny skupu surowca- za każdy litr mleka płaciła swoim dostawcom w ub. r. ponad 1 zł 50 gr. , nic więc dziwnego, że około 150 na łączną liczbę 1 tys. 700 dostawców mieszka poza powiatem łomżyńskim- tradycyjnym obszarem działania spółdzielni- tylko w ub. r. przystąpiło do niej 67 producentów mleka "z zewnątrz".

Mimo, iż prezes spółdzielni, Zbigniew Kalinowski, przewiduje, że kryzys w jakimś stopniu odczuje także jego firma, będzie on- ze względu na kierunki produkcji- mniej dotkliwy niż dla innych zakładów mleczarskich. OSM Piątnica planuje w bieżącym roku także rozbudowę- powstać ma m.in. nowa hala produkcyjna o powierzchni 3 tys. m. kwadrat., powiększony zostanie magazyn chłodniczy i wybudowana kotłownia i elektrownia na biogaz, który spółdzielnia zamierza produkować, z własnej serwatki.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę