Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Na dobre i na złe...

Piotr Kolendo (najwyższa średnia zawartość skrobi w dostarczonych ziemniakach), Bogdan Świderski (najwyższa jakość dostarczonych ziemniaków), Piotr Archutowski (najlepszy debiut), Tomasz Witkowski (najwyższy procent realizacji umowy kontraktacji w ekwiwalencie skrobi), Edward Nalepa (największa ilość dostarczonych ziemniaków wczesnych) oraz Spółdzielcza Grupa Produkcyjna „Bulwa” (największa ilość dostarczonych ziemniaków późnych) - to najlepsi plantatorzy ziemniaka dostarczający surowiec do łomżyńskiego PEPEES-u. Trójka laureatów reprezentuje województwo mazowieckie, dwóch podlaskie i jeden kujawsko-pomorskie.

Andrzej Kiełczewski, prezes spółki, podsumowujący ubiegły rok współpracy z rolnikami poinformował, że kampania była bardzo udana i pozwoliła w pełni zrealizować plany produkcyjne przedsiębiorstwa.
- Stało się tak nie tylko ze względu na sprzyjającą pogodę, ale także z powodu dużego zainteresowaniami ze strony plantatorów szkoleniami i zakupami kwalifikowanego materiału sadzeniakowego, w czym pomagamy – podkreślił prezes. – Myślę, że jak zwykle byliśmy solidnym jak szwajcarski zegarek płatnikiem.
Prezes Kiełczewski nie ukrywał jednak, że ten rok niesie wiele niepewności. Spadły ceny skrobi, a znacznie wzrosły węgla oraz opłaty za energię. Poinformował o działaniach, jakie firma podejmuje, zwłaszcza związanych z modernizacją ciepłowni, aby obniżyć koszty działalności firmy.
- Zapewniam, że warto pozostać z tak solidnym i przewidywalny partnerem jak PEPEES – stwierdził prezes Andrzej Kiełczewski.
Wśród przybyłych na uroczystość gości była m.in. a Bogumiła Kasperowicz, dyrektor departamentu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nawiązując do kryzysu, który dotyka świat i nie omija także naszego kraju zaapelowała do rolników o łączenie sił i wzajemne zrozumienie z firmami przetwórczymi, co powinno być dobrą receptą na trudne czasy.
- My staramy się tworzyć jak najlepsze przepisy i jak najszybciej uruchomić fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – tłumaczyła. – Jest już gotowy projekt nowych regulacji na rynku skrobi wiążący się z dodatkowymi płatnościami. Uruchomimy je, jak tylko ustawa przejdzie przez Sejm, czyli – mam nadzieję – szybko. Ale powtarzam, że najlepiej skorzystają z nich ci, którzy zwiążą się z zakładami takimi jak PEPEES „na dobre i na złe”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę