Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Polityczne dzielenie pieniędzy? - tak twierdzi burmistrz Wysokiego Mazowieckiego

O polityczne dzielenie unijnych pieniędzy oskarża zarząd województwa podlaskiego burmistrz Wysokiego Mazowieckiego. Chodzi o Regionalny Program Operacyjny i wniosek samorządu Wysokiego o dotacje na budowę infrastruktury wokół powstających tam terenów inwestycyjnych. Burmistrz Jarosław Siekierko ubiegał się o 3 mln złotych. Wystartował w konkursie "Region atrakcyjny inwestycyjne". Pieniądze miały być przeznaczone właśnie na przygotowanie terenów inwestycyjnych.

Do konkursu stanął tylko samorząd Wysokiego Mazowieckiego i pieniędzy nie dostał. Projekt nie został dopuszczony do końcowej oceny merytorycznej. "Nasz projekt został wycięty, za to że te tereny głosowały na Prawo i Sprawiedliwość." - mówi Jarosław Siekierko. Podkresla, że tereny inwestycyjne to są podatki płynące do kasy gminy i nowe miejsca pracy. Czterech przedsiębiorców już tam kupiło grunty. Samorząd Wysokiego chciał przygotować kolejnych 5 działek.

Wniosek samorządu Wysokiego Mazowieckiego obaczony jest poważnymi wadami - odpowiada marszałek Jarosław Dworzański z Platformy Obywatelskiej i odrzuca zarzuty o polityczne dzielenie unijnych pieniędzy. "Podstawowym mankamentem tego wniosku jest opracowana niezgodnie z wytycznymi ministerstwa rozwoju regionalnego analiza finansowa i analiza ekonomiczna projektu" - tłumaczył dziś w Radiu Białystok marszałek Jarosław Dworzański. Wniosek poprawiony może zostać skierowany do realizacji - zapewniał marszałek.

Tymczasem Jarosław Siekierko już złożył odwołanie do wojewody podlaskiego. Chce także szukać wsparcia w ministerstwie rozwoju regionalnego i wśród radnych sejmiku. Zapowiada, że 16 lutego przyjedzie z mieszkańcami na obrady sejmiku do Białegostoku. Dodaje: "Jak się chce kogoś uderzyć - to kij zawsze się znajdzie."

Warto dodać, że Polska Agencja Informacji i Inwestycji zagranicznych nagrodziła teren przygotowany dla inwestorów w Wysokiem Mazowieckiem.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę