Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Brakuje pieniędzy na kulturę w powiecie łomżyńskim.

O zwiększenie dotacji na placówki kulturalne w powiecie łomżyńskim wystąpił do Ministra Kultury poseł Wojciech Borzuchowski. W przesłanym ostatnio piśmie Ministerstwo poinformowało powiat o przekazaniu niespełna 235 tys. zł podczas gdy na samo przetrwanie placówek potrzeba trzykrotnie większej kwoty. Tegoroczny budżet starostwa łomżyńskiego i bez tych nadspodziewanych wydatków zamyka się wynoszącym ponad 400 tys. zł deficytem- informuje Ministra poseł Borzuchowski i nieprzekazanie zwiększonej dotacji z rezerwy celowej może zagrozić likwidacją placówek.

Starostwo łomżyńskie jest organem założycielskim dla dwóch placówek kulturalnych przejetych po likwidacji województwa łomżyńskiego od 1 stycznia 1999r.- Regionalnego Ośrodka Kultury w Zbójnej i Muzeum Przyrody w Drozdowie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę