Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Wystawa poplenerowa “W co wierzymy?”

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze “Stopka” zapraszają w sobotę, 17 stycznia 2009 roku, o godz. 12.00, do sal Galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży, na wernisaż wystawy “W co wierzymy?”. Ekspozycja prezentuje plon pleneru plastycznego zorganizowanego latem 2008 roku przez “Stopkę” w Szałkowie koło Iławy nad jeziorem Jeziorak (warmińsko-mazurskie).

W plenerze uczestniczyło 26 artystów plastyków z Polski Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji. Wśród nich – tradycyjnie już – znaleźli się twórcy z Łomży: Teresa Adamowska, Stanisław Kędzielawski, Iwona Sielska oraz Adam Tymiński. Po raz pierwszy w plenerze uczestniczyli, natomiast, artyści z Kaliningradu: Nina Krymowa Nadieżda Matwiejewa i Michaił Matwiejew. Nowe twarze to także: Grażyna Marta Sendrowicz i Agata Topolewska z Iławy, Joanna Jeziorska z Łodzi, Lech Abłażej i Krystyna Bałachowicz z Wilna, Tatiana Gubina z Kijowa, Hanna Starowojtowa z Mińska i Andriej Warabjou z Mohylewa. Pozostali artyści: Andrzej Strumiłło (kurator pleneru), Aleksander Grzybek, Bożena Elżbieta Grzybek, Wiktor Kabac, Kazimierz Kalkowski, Maciej Kędzielawski, Małgorzata Kapłan, Wiesław Osewski, Władmimir Pipin, Natalia Pastuszenko i Wiesław Szumiński uczestnczą w plenerze po raz kolejny. W czasie pleneru powstało blisko 90 obrazów, rzeźb i rysunków. Malownicze jezioro i urokliwa okolica sprzyjały tworzeniu pejzaży, ale nie zabrakło także przedstawień symbolicznych poszukujących “ducha miejsca” oraz kompozycji przekraczających granice przedmiotowości. W rzeźbach, natomiast, znalazły odzwierciedlenie refleksje dotyczące egzystencji człowieka i jego sfery duchowej. Wystawa imponuje różnorodnością tematyczną i bogactwem odniesień do świata natury, pokazując, że stanowi on nieustające wyzwanie dla wyobraźni i twórczej inwencji autorów.

Wystawie towarzyszy kalendarz na 2009 rok ilustrowany reprodukcjami prac powstałych w czasie pleneru oraz fotografiami iławskich pejzaży autorstwa Jerzego Chaberka.

Ekspozycja czynna do 26 lutego 2009 roku

opr.  Karolina Skłodowska  -  kierownik Galerii

Grzegorz Gwizdon
pt, 16 stycznia 2009 02:11
Data ostatniej edycji: so, 17 stycznia 2009 01:33:00

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę