Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Ameryka w Łomży, czyli skate park z Ameryki

Główne zdjęcie
fot. Jerzy Klepacki

Wanna wielka niczym basen, podłużna piramida z poręczami i półrura, po której dnie mogłyby defilować słonie, stanęły w tzw. starej strzelnicy na os. Konstytucji 3 Maja w Łomży. Firma American Camp Company zakończyła montaż skate parku, w którym mogą bawić się i szlifować nie tylko umiejętności jeżdżący na desko- i łyżworolkach oraz rowerach typu bmx.

Tak wygląda skate parku w "starej strzelnicy" w Łomży (www.americanrampcompany.com)
Tak wygląda skate parku w "starej strzelnicy" w Łomży (www.americanrampcompany.com)
Do nauczenia się samej jazdy musiał wystarczyć dotychczas skate park na os. Perspektywa. Jednak pokolenie ówczesnych malców znacznie podrosło i nabrało ochoty na silniejsze wrażenia.  
Nowy skate park dostarczy ich niemało, zwłaszcza że w Polsce – oprócz Łomży – tylko Kraków ma tzw. bowl, czyli rodzaj ogromnej niecki, pozwalającej wyprawiać najbardziej zdumiewające ewolucje pojedynczo, parami i zespołowo.
- Mój 18-letni syn Igor  od siódmego roku życia jeździł na deskorolce, ale wciąż narzekał, że nie ma gdzie – mówi wiceprezydent Łomży Marcin B. Sroczyński. - To teraz już ma, i to nie on jeden! - dodaje podkreślając, że od dwóch lat konsultował się drogą mailową z młodzieżą co do projektu i wyposażenia nowego skate parku.
Wiceprezydent Sroczyński uprzedza, że to nie koniec prac na tzw. starej strzelnicy. Urządzenia skate parku kosztowały ponad 800 tys. zł, a przygotowanie i wylanie płyty dodatkowo ok. 200 tys. zł. Na wiosnę stanie tu jeszcze 6-metrowa ścianka wspinaczkowa, a do Dnia Dziecka także boisko wielofunkcyjne i place zabaw dla małych i starszych dzieci.

Mirosław R. Derewońko

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę