Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sprzęt za 3 mln zł w łomżyńskim szpitalu

Nowa karetka, angiograf, laparoskop, dwa aparaty do USG i dziesięć pomp infuzyjnych. To najważniejsze zakupy łomżyńskiego szpitala za dotację z kontraktu wojewódzkiego. Sprzęt ten, na którego zakup udało się uzyskać w sumie ponad 3 mln zł, trafił m.in. na oddziały intensywnej opieki medycznej, ginekologiczny, noworodkowy, ortopedię i urologię.

Jeszcze większe zakupy szpital planuje w przyszłym roku. Wiadomo już, że z Regionalnego Programu Operacyjnego do łomżyńskiej placówki trafić ma ponad 4 mln zł. Te pieniądze przeznaczone będą m.in. na dwa cyfrowe aparaty rentgenowskie i trzeci do USG.

Dotacja dla szpitala w Łomży była jedną z większych dla placówek służby zdrowia w naszym województwie, ponieważ wcześniej przygotowano całą potrzebną dokumentację - wyjaśnił wicedyrektor, Jan Bajno. Podobnie było w ubiegłym roku, kiedy to szpital za ponad 2 mln zł z kontraktu wojewódzkiego kupił trzy windy i wymienił okna we wszystkich szpitalnych oddziałach.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę