Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Skarżą się na smród

Nie mogą otworzyć okien, ani wyjść z dziećmi na spacer. Mieszkańcom ulicy Poznańskiej w Łomży przeszkadza smród, który, jak twierdzą, nie pozwala im normalnie żyć. O pomoc prosili urzędników, ale okazało się, że prawo w tym przypadku jest bezsilne. Na Poznańskiej w Łomży, nigdy nie pachniało, ale jak mówią mieszkańcy w tym roku jest wyjątkowo źle. Czują siarkowodór i zastanawiają się, która firma jest za tą przykrą woń odpowiedzialna. Czy jest to PEEPES czy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji?

Rzecznik prasowy spółki PEPEES, Maciej Gryguc, powiedział Polskiemu Radiu Białystok, że jego firma nie może odpowiadać za każdy przykry zapach w mieście. Zapewnił również, że podczas procesu technologicznego nie powstaje
siarkowodór. Prezes MPWiKu, odpowiedzialnego za oczyszczanie ścieków, Grzegorz Lewańczuk także twierdzi, że źródlem przykrego zapachu nie jest jego firma.

Mieszkańcy o pomoc poprosili Wojewódzki Inspektorat Środowiska. Ale jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok kierownik łomżyńskiej delegatury, Waldemar Gołaszewski, nic nie może zrobić. Nie ma żadnych regulacji prawnych, które pozwoliłyby mierzyć stężenie określonych zapachów i skład chemiczny potencjalnego zagrożenia.

Projekt ustawy od kilku lat jest na etapie konsultacji w Ministerstwie Środowiska. Dlatego narazie mieszkańcy ul. Poznańskiej muszą uzbroić się w cierpliwość i, ewentualnie, w zatyczki do nosa.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę