Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Podlascy rolnicy nie zawyżali powierzchni swoich działek starając się o dopłaty z Unii Europejskiej.

Dziewięćdziesiąt procent rolników na Podlasiu poprawnie obliczyło obszar swoich upraw - wynika z akcji sprawdzania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Na zlecenie Regionalnego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa firma z zewnątrz sprawdziła już około połowy z przeznaczonych do kontroli ponad 3 tys 700 gospodarstw. Tylko w co dziesiątym obszar został podany z błędem, z reguły nie przekraczającym jednak kilku procent jego wielkości.

W dwóch przypadkach różnica w obliczeniach sięgnęła 20 procent areału, były to jednak gospodarstwa bardzo małe- poinformował kierownik Biura Kontroli na Miejscu,Krzysztof Grodzki. Przy błędzie do 3 procent powierzchni rolnik nie ponosi zadnych konsekwencji, jeżeli różnica jest większa- suma wypłaty będzie pomniejszona o podwójna wartość dopłaty do tejże róznicy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę