Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pełnomocnik finansowa Samoobrony skazana

Na kampanię wydali za dużo, dlatego dziś pełnomocnik finansowa Samoobrony usłyszała wyrok - winna. Ma zapłacić 3 tysiące złotych grzywny, za to, że zgodziła się na ponadlimitowe wydatki partii podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej na radnych sejmiku województwa podlaskiego. Limit wydatków wynikał z przepisów ordynacji wyborczej i dla tych wyborów wynosił 150 tysięcy złotych na cały komitet wyborczy. Samoobrona na kampanię wydała o ponad 100 tysięcy więcej, a to skutkowało odrzuceniem sprawozdania finansowego przez Komisarza Wyborczego.

Odpowiedzialność za poprawne rozliczenie kampanii ponosi pełnomocnik finansowy partii - stwierdził dziś białostocki sąd, dlatego Halina S. jest winna i musi zapłacić 3 tysiące złotych grzywny. Groziło jej nawet 100 tysięcy złotych kary.

Wyrok nie jest prawomocny. Halina S. komentując wyrok powiedziała, że wygląda jej to na zemstę na Samoobronie i nadgorliwość urzędników sprawdzających sprawozdania. Dodała też, że nie wie, czy od wyroku się odwoła.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę