Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Izby przyjęć podlaskich szpitali pozostaną czynne całą dobę

Na szczęście nie sprawdzą się groźne zapowiedzi. Dyrektorzy szpitali w Łapach, Mońkach, Zambrowie, Kolnie i Sejnach zrezygnowali z zamknięcia swoich izb przyjęć po godz. 18:00 i w dni wolne od pracy. Teraz będą czynne całą dobę. To efekt ich dzisiejszych rozmów z dyrekcją podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Powodem wcześniejszych ostrzeżeń dyrektorów szpitali była odmowa podpisania umów z Narodowym Funduszem Zdrowia według nowych warunków naliczania stawek. Wynikają one z rozporządzenia prezesa NFZ, według którego stawki mają być uzależnione od stopnia wyposażenia izb przyjęć oraz liczby przyjmowanych pacjentów. Z ankiet, które szpitale przekazały NFZ wynikało, że niektóre z nich zaledwie w 10% spełniają te kryteria, dlatego stawka została proporcjonalnie zmniejszona.

We wrześniu te szpitale jeszcze raz przedstawią NFZ jakie jest wyposażenie i zakres świadczeń medycznych w ich izbach przyjęć. Jak powiedział nam dyrektor podlaskiego oddziału NFZ Jacek Roleder, zebrane informacje będą podstawą do zweryfikowania stawek. W ten sposób będzie można wynegocjować nowe warunki podpisania umów na całodobowe funkcjonowanie izb przyjęć w tych szpitalach od października
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę