Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Oni też dostaną pomoc z rządu...

Rolnicy z okolic Grajewa, Radziłowa i Wąsasza, których domy i gospodarstwa ucierpiały podczas burzy w minioną środę otrzymają pomoc taką samą jaką mają otrzymać rolnicy z okolic Wysokiego Mazowieckiego. Jak poinformowała Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody podlaskiego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przychyliło się do wniosku wojewody Macieja Żywno o objęcie pomocą w odbudowie zniszczonych budynków mieszkalnych nie tylko tych wsi które zniszczyła wielka nawałnica z soboty 16 sierpnia, ale także ta mniejsza, która cztery dni później przeszła w okolicach Grajewa.


Przypomnijmy pierwsza nawałnica, która przetoczyła się w sobotni wieczór nad siedmioma gminami powiatów wysokomazowieckiego i zambrowskiego zniszczyła w sumie 104 budyni mieszkalne, 332 budynków gospodarczych w 52 wsiach. Poszkodowani rolnicy, których straty wycenia się na około 30 mln zł już kilka dni później otrzymali po 6 tys zł. bezzwrotnej pomocy i obietnicę, że rząd przekaże im także pieniądze na odbudowę zniszczonych mieszkań.
Teraz okazuje się, że na taką samą pomoc mogą liczyć także rolnicy z trzech gmin z powiatu grajewskiego: Radziłowa, Grajewa i Wąsoszy, gdzie 20 sierpnia wichura wyrządziła szkody w szeregu gospodarstw.
- Samorządy zostały poinformowane o tym fakcie, obecnie oczekujemy na oficjalne wnioski o wypłatę bezzwrotnych zasiłków celowych a następnie na określenie kosztów odbudowy budynków mieszkalnych – mówi Jolanta Gadek.
Rzecznik prasowy wojewody dodaje, że MSWiA uruchomiło z rezerwy celowej 1.833.000 zł na pokrycie powstałych szkód w budynkach mieszkalnych w woj. podlaskim. Środki będą przekazywane na konta gmin sukcesywnie w miarę spływania do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego informacji od samorządów o wysokości kosztów odbudowy budynków mieszkalnych (aktualnie koszty te szacują powołane komisje).
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę