Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lipca 2021 napisz DONOS@

Rzeźby i kilka rysunków

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno – Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Długiej 13 zaprasza do dnia 17sierpnia 2004 r. na wystawę prac Pawła Jackowskiego.

Paweł Jackowski urodził się w 1957 roku. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie .Od 1983 roku zajmuje się rzeźbą , tworzy prace autorskie oraz wykonuje prace konserwatorskie i rekonstrukcje rzeźb. Ma na swoim koncie kilka wystaw zbiorowych oraz realizacji rzeźbiarskich , wśród nich są “carskie wrota” do cerkwi w Białymstoku (1985), seria rzeźb – portretów polskich noblistów na wystawie Expo w Sewilii (1991) oraz udział
w rekonstrukcji elementów rzeźbiarskich meczetu Emira Qurqumasa w Kairze (1993/94). Jego ulubione tworzywa to drewno i brąz. Na wystawie w Łomży artysta prezentuje małe formy rzeźbiarskie
z motywami figuralnymi , głównie prace z brązu,
z cyklu “Ginnessa “ - kameralne portrety kobiet, pełne ekspresji , dramatycznego napięcia i tajemniczej egzotyki . Z dużym kunsztem i niezwykłą wyobraźnią plastyczną Paweł Jackowski łączy w nich realizm z baśniowością, a wyrazista forma i dbałość o detal wzmacniają sugestywność wizerunków. Na wystawie są również rzeźby z drewna - o większych rozmiarach - przedstawiające ”głowy” inspirowane posągami pogańskich bogów oraz kobiece akty. Akty i kompozycje abstrakcyjne są także tematem rysunków, które dopełniają całości ekspozycji.Karolina Skłodowska - kierownik GaleriiWystawa czynna do 17 sierpnia 2004 r.
Zapraszamy od wtorku do piątku w godz. : 10.00 – 18.00 ,
w soboty i niedziele w godz. : 10.00 – 14.00

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę