Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rolnicy z gminy Wysokie Mazowieckie nie wiedzą co zrobić z eternitem

Główne zdjęcie
tu była stodoła

Rolnicy ze zniszczonych przez trąbę powietrzną wsi nie mogą porządkować budynków, bo nie wiedzą co robić z zawierającym azbest eternitem. Pokryta była nim większość zniszczonych zabudowań w gminie Wysokie Mazowieckie.


Jak mówi wójt Henryk Wyszyński rolnicy muszą to zrobić sami i nie mogą liczyć na pomoc urzędu przy zdejmowaniu azbestu z zabudowań. Radzi, żeby eternit zebrać w jednym miejscu i przykryć folią. Ma on zostać odebrany do specjalnych kontenerów. Za odebranie azbestu i jego utylizację rolnicy nie będą płacili.

Według wójta niemożliwe jest teraz oszacowanie kosztów usuwania azbestu. Ale jak mówi, urząd gminy wystąpi do wojewody o dotacje na ten cel.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę