Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Plany inwestycyjne Zambrowa

Prawie 55 mln zł chciałby pozyskać Zambrów ze środków unijnych w ciągu najbliższych trzech lat. Radni określili dziś, że z budżetu miasta mogą przeznaczyć na realizację programów operacyjnych w tym czasie prawie 18 mln zł, co pozwoliłoby na czterokrotnie większe inwestycje. Najbardziej kosztowny z planów to budowa zakładu przetwarzania odpadów w Czerwonym Borze, który miałby kosztować w sumie prawie 40 mln zł. Przy istniejącym już wysypisku miałoby powstać m.in dwuhektarowe składowisko azbestu.

Dzięki środkom unijnym władze Zambrowa chciałyby też przygotować tereny dla przedsiębiorców, którzy zechcą otwierać w mieście swoje firmy, zmodernizować stadion i wybudować Centrum Kultury. Poprawić miałaby się także komunikacja miasta z gminą, a do oddalonego o kilka kilometrów Długoborza powstać miałaby ścieżka rowerowa.

W jednej sprawie radni Zambrowa nie doszli do porozumienia. Chodzi o ewentualną podwyżkę burmistrz miasta. Według propozycji wynagrodzenie Kazimierza Dąbrowskiego miałoby wzrosnąć o niespełna tysiąc złotych miesięcznie brutto, czyli z 8 tys. 880 zł do 9 tys. 840. Radni stwierdzili, że zanim zadecydują o podwyżce muszą dokładniej przeanalizować prace burmistrza i jej efekty.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę