Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.onet.pl

Burzliwe dyskusje w gabinecie prezesa NFZ

Przed godz. 13.00 w siedzibie centrali Narodowego Funduszu Zdrowia rozpoczęło się spotkanie prezesa Funduszu Lesława Abramowicza z przedstawicielami protestujących w Warszawie pracowników podlaskiej służby zdrowia. Nastroje przed negocjacjami są dosyć burzliwe. Prezes Abramowicz uważa, że województwo podlaskie nie zostało pokrzywdzone w podziale środków między poszczególne oddziały NFZ, ale że zawsze można rozmawiać. Protestujący domagają się natomiast natychmiastowego zablokowania tego podziału - ich zdaniem - niesprawiedliwego.

W południe ponad 100 osób - związkowców i pracowników służby zdrowia oraz samorządowców z woj. podlaskiego - rozpoczęło protest przed centralą Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie. Manifestujący sprzeciwiają się, ich zdaniem, niesprawiedliwemu i nieczytelnemu sposobowi, w jaki NFZ podzielił pieniądze pomiędzy poszczególne regiony.
W tym roku Fundusz dwukrotnie dokonywał podziału dodatkowych pieniędzy ze składek na ubezpieczenie zdrowotne. Najpierw podzielił 170 mln zł po I kwartale, a następnie 220 mln zł po II kwartale roku. Zdaniem protestujących, nie wiadomo z jakich przyczyn województwu podlaskiemu przyznano jedną z najniższych kwot: nieco ponad 6,5 mln zł.
Manifestujący wznoszą okrzyki: "Dość okradania", "Sprawiedliwości". Trzymają transparenty, m.in. "Żądamy sprawiedliwego podziału pieniędzy na wszystkie województwa".

Protest zorganizowała Podlaska Federacja Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia (PFZZPOZ) oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy przy wsparciu samorządów różnych szczebli.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę