Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Opowieść o mieście

Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w sobotę, 14 czerwca 2008 roku, o godz. 12.00, do Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Długiej 13 na wernisaż wystawy “Opowieść o mieście” przygotowanej z okazji 590. rocznicy nadania Łomży praw miejskich. Wszystkie eksponaty pochodzą z archiwum fotograficznego i zbiorów łomżyńskiego Muzeum. Wystawa pokazuje różne oblicza życia miejskiego i zmiany w zabudowie najbardziej charakterystycznych fragmentów Łomży w minionym stuleciu. Kadry utrwalone w latach: 1900-2008 na pocztówkach i zdjęciach przedstawiają miejsca, których już nie ma oraz takie, które uzyskały nowy wygląd. Ekspozycję uzupełniają plany Łomży z lat 1823-1944 oraz mapy Europy i Polski od XVI wieku do początku XX.

 

Wystawie towarzyszy publikacja “Był taki dzień... Kalendarium z życia miasta” autorstwa Jerzego Jastrzębskiego z ilustracjami Teresy Adamowskiej. Książka opracowana jest w postaci dziennego kalendarium pokazującego życie w mieście poprzez zdarzenia, które miały tu miejsce na przestrzeni wieków. Z natury rzeczy mają one różną wagę i rangę, związaną ze znaczeniem Łomży - miasta przecież jednak prowincjonalnego. Rzadko są to wydarzenia na skalę kraju, częściej regionu. Czytelnik znajdzie tu głównie fakty związane z codziennym życiem miasta - informacje, ciekawostki, zdarzenia anegdotyczne, które nie zawsze znajdują miejsce w opracowaniach naukowych. Publikacja ta jest zatem uzupełnieniem dotychczasowych opracowań prezentujących dzieje tysiącletniej Łomży.

 

Grzegorz Gwizdon
pt, 06 czerwca 2008 14:19
Data ostatniej edycji: pon, 09 czerwca 2008 12:53:12

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę