Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.powiatlomzynski.pl/bip

Nowe zasady skupu metali (złom żelazny i kolorowy)

Prowadzący punkt zbierania odpadów metali jest zobowiązany przy przyjmowaniu tych odpadów do wypełniania formularza, który zawiera m.in.: - rodzaj odpadu, rodzaj produktu, z którego powstał odpad oraz źródło pochodzenia, - imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer dowodu osobistego lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby przekazującej (sprzedającej) odpady, a w przypadku gdy osoba ta działa w imieniu przedsiębiorcy również nazwę i adres tego przedsiębiorcy.

Prowadzący punkt skupu metali zobowiązany jest odmówić przyjęcia odpadów w przypadku gdy osoba przekazująca odmówi okazania dokumentu tożsamości.

Ponadto znowelizowana ustawa nakłada na prowadzących punkt zbiórki odpadów obowiązek przechowywania dokumentacji obrotu odpadami przez lat 5 oraz obowiązek ich okazywania na żądanie upoważnionych organów kontrolnych.
W celu ujednolicenia dokumentu ewidencji Minister Środowiska ustali w drodze rozporządzenia wzór formularza przyjęcia odpadu.

Przyjęte w nowelizacji zmiany mają na celu zapewnienie właściwej kontroli obrotu odpadami metali oraz zapobiegania kradzieży i dewastacji w szczególności urządzeń telekomunikacyjnych, elektroenergetycznych, kolejowych i wodno – kanalizacyjnych.

Przytoczone powyżej przepisy i regulacje nie dotyczą metalowych odpadów po produktach żywnościowych np.: metalowych puszek po konserwach, puszek po napojach itp.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę