Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

POdwyżki...

Po ubiegłotygodniowej podwyżce wynagrodzenia prezydenta Łomży, wczoraj pensje szefom swoich samorządów podnieśli także radni miasta Białegostoku i sejmiku województwa podlaskiego. Co ciekawe wysokość zafundowanej przez radnych podwyżki nijak się miała do wielkości i zamożności samorządu którym kierują. Najniższą podwyżkę otrzymał marszałek województwa, największą prezydent Łomży, a najmniej zarabia teraz prezydent Białegostoku.

Radni Łomży w ubiegłym tygodniu ustalili, że prezydent miasta będzie zarabiał teraz 12.362 zł. brutto miesięcznie. To o niemal równe 2100 zł więcej niż dotychczas. Tak wielkiej podwyżki szefom swoich samorządów nie dali ani w sejmiku ani w Białymstoku. Co prawda Jarosław Dworzański marszałek województwa podlaskiego, po wczorajszej podwyżce znowu zarabia więcej niż prezydent Łomży, ale tylko o 3 zł. miesięcznie. Pensja szefa województwa została podniesiona prawie o 700 zł. z dotychczasowego poziomu 11 682 zł.
Najmniej opłacalne jak się okazuje jest jednak kierowanie Białymstokiem. Radni największego miasta w województwie z budżetem rzędu miliarda złotych (w Łomży jest to poniżej 200 mln zł, a województwo ma budżet na poziomie 350 mln zł) zdecydowali się podnieść pensję prezydenta o 1500 zł miesięcznie i dzięki temu Tadeusz Truskolaski będzie teraz zarabiał ponad 11 tys. zł brutto.

Cóż... dziś 27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego...
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę