Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Via Baltica to szansa dla Łomży. Musimy ją wykorzystać! - mówi poseł Kołakowski

Główne zdjęcie
Poseł Lech Antoni Kołakowski

- Apeluję do mieszkańców Łomży i ziemi łomżyńskiej aby wzięli udział w konsultacjach społecznych dotyczących przebiegu Via Baltica. To jest szansa, którą musimy wykorzystać. Jedynie dobre połączenie komunikacyjne ze stolicą kraju da możliwość rozwoju Łomży – mówił poseł Lech Antonii Kołakowski. Podczas konferencji prasowej poseł poinformował, że w jego biurze można podpisywać specjalne oświadczenia popierające przebieg Via Baltica przez Ełk, Łomżę i Ostrów Mazowiecką, które mają trafić do ekspertów firmy Scott Wilson opracowującej wielowariantową ocenę oddziaływania trasy na środowisko. To ten dokument ma być podstawą do decyzji rządu odnośnie przebiegu Via Baltica.

Pierwsze takie oświadczenia poseł i pracownicy jego biura zbierali podczas piątkowej blokady ronda na skrzyżowaniu Wojska Polskiego, Poznańskiej i Browarnej.
- Zebraliśmy wówczas 200 może 300 oświadczeń, a chcielibyśmy zebrać może  nawet kilka tysięcy – mówił poseł podkreślając, że w całej akcji chodzi o to, aby społeczeństwo miasta i regionu zaangażowało się działania na rzecz przebiegu I Paneuropejskiego Korytarza Transportowego (prowadzącego z państw Europy zachodniej przez Warszawę do Finlandii) przez Łomżę.
- 5 czerwca o godzinie 17.00 w hotelu Gromada odbędą się formalne konsultacje społeczne prowadzone przez firmę Scott Wilson i chodzi o to, aby jak najwięcej osób wzięło w nich udział – dodawał poseł.
Podczas tych konsultacji poseł chce przekazać pracownikom Scott Wilsona także wypełnione przez łomżan oświadczenia.
- Można je wypełniać w moim biurze poselskim, ale będziemy je także rozdawać w różnych częściach miasta – zapowiadał poseł Kołakowski.

zobacz:

Via Baltica powróci do Łomży?

strona internetowa viabaltica.scottwilson.com.pl
Ankieta Konsultacyjna w sprawie przebiegu Via Baltica 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę