Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kosić, przetrząsać, zwijać i zbierać...

W najbliższą sobotę i niedzielę (24-25 maja) na terenach szepietowskiej Agroareny odbędzie się już po raz trzeci impreza edukacyjno-informacyjna „Zielona Gala”. To impreza adresowana do hodowców bydła i producentów mleka, dla których przygotowanie dużych ilości, dobrych jakościowo pasz jest podstawą sukcesu. W tym roku zostanie zaprezentowanych 50 maszyn do zbioru zielonek i wyrobu pasz.

Wysoki udział użytków zielonych w strukturze użytków rolnych, sprzyjające warunki klimatyczne, pokoleniowa tradycja i zamiłowanie rolników decydują o rozwoju hodowli i chowu bydła mlecznego. Ten kierunek produkcji zwierzęcej na przestrzeni ostatnich lat cechuje najwyższa dynamika rozwojowa. Województwo podlaskie znajduje się w krajowej czołówce w produkcji i przetwórstwie mleka.
Program Zielonej Gali zapowiada się ciekawie. Podczas imprezy zastaną zaprezentowane maszyny służące do zbioru zielonek i wyrobu pasz. Rozpocznie się od skoszenia traw, a następnie na pola wyruszą przetrząsacze, zgrabiarki, przyczepy zbierające i owijarki. Będzie się działo na polach Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, który do pokazów użyczył swoich terenów. W Szepietowie zaprezentują się producenci i dealerzy maszyn rolniczych z kraju i regionu. W tym roku zostanie zaprezentowanych 50 maszyn do zbioru zielonek i wyrobu pasz.
Wśród firm uczestniczących w pokazach znajdą się: ADLER AGRO z Białegostoku, BELIMA z Łap, CONTRACTUS z Sokółki, EDMASZ z Wysokiego Mazowieckiego, AGROTECHNIKA z Białej Podlaskiej, PRONAR z Narwi, ATUT RENTAL z Warszawy, AG BAG POLSKA z Szelejewa Drugiego, AGROTECHNIK z Tafił, JFC Polska z Dąbrówki, PRIMATOR z Czyżewa i AGRO-SERWIS z Kołak Kościelnych. Oprócz pokazów maszyn firmy będą przez dwa dni prezentować swoje oferty na stoiskach wystawowych.

Cennym wzbogaceniem programu będą wykłady. W sobotę Przemysław Sowul z firmy Sowul&Sowul przedstawi temat „Smakovita – nowoczesne mieszanki traw”, w niedzielę natomiast Jerzy Napiórkowski z Rolimpex Nasiona S.A. omówi perspektywy rozwoju rynku nasiennego w Polsce. Ponadto Państwowa Inspekcja Pracy zaprezentuje silosowanie zgodne z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Na imprezie zaprezentują się również wytwórcy produktów regionalnych. Będą sery korycińskie, znakomite miody oraz produkty kuchni regionalnej. Tradycyjnie już zostanie wybrany Hit Zielonej Gali, czyli maszyna która wzbudziła największe zainteresowanie.

Tegoroczna Zielona Gala połączona będzie z uroczystymi obchodami jubileuszu 60-lecia doradztwa rolniczego w Polsce północno-wschodniej. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego funkcjonuje od 1948 roku. Został powołany, by pomagać mieszkańcom terenów wiejskich, a zwłaszcza ludności rolniczej w poprawie efektywności gospodarowania i w podnoszeniu poziomu życia. Uroczyste obchody Jubileuszu odbędą się w sobotę 24 maja. W programie między innymi uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej postać profesora Kazimierza Rogoyskiego oraz nadanie ośrodkowi szkoleniowemu PODR imienia profesora, prezentacje pracy Ośrodka Doradztwa w latach 1948-2008, a także występy zespołów ludowych.

Zielona Gala w sobotę i niedzielę od godziny 9.00 w Podlaskim Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę