Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Bursztynowy Kierec

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży przyznało doroczne Nagrody Bursztynowego Kierca . Laureatami edycji 2008 zostali: dr hab. Jan Święch oraz Janusz Fudala. Uroczyste wręczenie nagród połączone z występem Kapeli Kurpiowskiej odbędzie się 17 maja 2008 roku, o godz. 13.00, w siedzibie Muzeum w Łomży, przy ul. Dwornej 22 C.

 

Jan Święch pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest specjalistą z zakresu architektury wiejskiej w Polsce oraz muzealnictwa etnograficznego ze szczególnym uwzględnieniem muzeów na wolnym powietrzu w Polsce i Europie. Pełniąc przez wiele lat funkcję prezesa Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce, wspierał merytorycznie i organizacyjne działania służące rozwojowi Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie. Ostatnio był konsultantem merytorycznym Ogólnopolskiej Konferencji Skansenowskiej „Muzea na wolnym powietrzu a produkty regionalne", która miała miejsce w Nowogrodzie w 2007 roku (w ramach obchodów 80-lecia Skansenu). Ponadto, z jego inicjatywy, Stowarzyszenie Muzeów wsparło finansowo organizację konferencji.

Janusz Fudala jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, kolekcjonerem żywic kopalnych z różnych stron świata i miłośnikiem bursztynu bałtyckiego. Jego stale powiększająca się kolekcja autorska mieści się w Dziale Bursztynu Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. Okazy z jego zbiorów znajdują się także w innych muzeach. Janusz Fudala od wielu lat współpracuje z Muzeum w Łomży w badaniach nad bursztynem. Do naszych zbiorów kolekcjoner przekazał unikalne okazy żywic kopalnych z Borneo, Filipin, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych, Libanu i Dominikany.

 

 

.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę