Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Dużo krwi dla nauczyciela

Niespodziewanie dużym zainteresowaniem wśród łomżan cieszy się akcja „Krew dla doktora Piotra”. Do zorganizowanej przez społeczność Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży akcji poboru krwi dla walczącego z rakiem jednego z nauczycieli Wety włączyli się nauczyciele i uczniowie z różnych łomżyńskich szkół. Chętnych jest tak wielu, że zorganizowany w szkole punkt poboru krwi nie jest w stanie obsłużyć chętnych krwiodawców...

Akcja poboru krwi w szkole miała trwać przez cztery godziny – od 8.00 do 12.00, ale będzie trwała aż do 17.00... Liczba osób, którzy rano przyszli oddać krew przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów akcji. Ustawione w salce katechetycznej dwa stanowiska poboru krwi są w stanie w ciągu jednej godziny pobrać krew do maksymalnie 12 osób. Tymczasem chętnych było dużo więcej. Na tyle było dużo, że organizatorzy zdecydowali się część z nich przetransportować autobusem do znajdującego się w łomżyńskim szpitalu oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Przypomnijmy akcję poboru krwi zorganizowano dla Piotra Karpińskiego, młodego lekarza weterynarii i nauczyciela z Wety, który teraz w Centrum Onkologii w Warszawie, walczy o życie ze złośliwym rakiem. Choć doktor Piotr ma grupę krwi B RH+, to – jak podkreślają organizatorzy - przyda się każda krew, bez względu na grupę.

Akcja ma wymiar ogólnowojewódzki. Na hasło: „KREW DLA DOKTORA PIOTRA” krew można oddać w każdym punkcie krwiodawstwa i to nie tylko dzisiaj.

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę