Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Teoria wykosiła przyszłych motorowerzystów

Główne zdjęcie
fot. Bezpieczna Szkoła PZU

Nie musisz być pełnoletni, aby usiąść za kierownicą skutera lub motorynki. Wystarczy, że masz 13 lat i... posiadasz kartę motorowerową. Jak się okazuje o ile ten pierwszy warunek, to tylko kwestia czasu, to otrzymanie karty motorowerowej nie jest już takie proste. Przekonali się o tym ci, którzy chcieli ją zdobyć w niedzielę. Z 77 osób przystępujących do egzaminu w łomżyńskim WORD-zie zdało go tylko 11.

Jak się okazuje dla większości młodych łomżan ubiegających się o „prawo jazdy na skuter”  przeszkodą nie do przebrnięcia okazał się test z wiedzy o zasadach ruchu drogowego.
- Młodzież miała kłopoty z prawidłowym odczytaniem znaków drogowych - „ustąp pierwszeństwa przejazdu”, „strefa zamieszkania”, a nawet „stop” - podkreśla Mirosław Korsan z-ca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży.
Największe jednak problemy pojawiały się, gdy w teorii młodzi kierowcy znajdowali się na skrzyżowaniach równorzędnych. Ustalenie kto powinien pierwszy zjechać z takiego skrzyżowania stawało się praktycznie nie osiągalne. W sumie z 77 osób, które w niedzielę w łomżyńskim WORD-zie przystąpiły do egzaminu na kartę motorowerową, na części teoretycznej egzaminu poległo aż 64 z nich. Do praktycznego egzaminu mogło zatem przystąpić tylko 13. Tu odsiew był już zdecydowanie mniejszy. Tej części egzaminu nie zdały tylko 2 osoby.

zobacz: Karta motorowerowa w Bezpieczna szkoła PZU

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę