wtorek, 22 października 2019 napisz DONOS@

Teoria wykosiła przyszłych motorowerzystów

Nie musisz być pełnoletni, aby usiąść za kierownicą skutera lub motorynki. Wystarczy, że masz 13 lat i... posiadasz kartę motorowerową. Jak się okazuje o ile ten pierwszy warunek, to tylko kwestia czasu, to otrzymanie karty motorowerowej nie jest już takie proste. Przekonali się o tym ci, którzy chcieli ją zdobyć w niedzielę. Z 77 osób przystępujących do egzaminu w łomżyńskim WORD-zie zdało go tylko 11.

fot. Bezpieczna Szkoła PZU
fot. Bezpieczna Szkoła PZU
Jak się okazuje dla większości młodych łomżan ubiegających się o „prawo jazdy na skuter”  przeszkodą nie do przebrnięcia okazał się test z wiedzy o zasadach ruchu drogowego.
- Młodzież miała kłopoty z prawidłowym odczytaniem znaków drogowych - „ustąp pierwszeństwa przejazdu”, „strefa zamieszkania”, a nawet „stop” - podkreśla Mirosław Korsan z-ca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży.
Największe jednak problemy pojawiały się, gdy w teorii młodzi kierowcy znajdowali się na skrzyżowaniach równorzędnych. Ustalenie kto powinien pierwszy zjechać z takiego skrzyżowania stawało się praktycznie nie osiągalne. W sumie z 77 osób, które w niedzielę w łomżyńskim WORD-zie przystąpiły do egzaminu na kartę motorowerową, na części teoretycznej egzaminu poległo aż 64 z nich. Do praktycznego egzaminu mogło zatem przystąpić tylko 13. Tu odsiew był już zdecydowanie mniejszy. Tej części egzaminu nie zdały tylko 2 osoby.

zobacz: Karta motorowerowa w Bezpieczna szkoła PZU

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę