Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Nauczyciele jadą pikietować

Kilkudziesięciu nauczycieli z Łomży i powiatu łomżyńskiego ma dzisiaj pikietować przed Urzędem Wojewódzkim w Warszawie. Pikiety we wszystkich miastach wojewódzkich organizuje oświatowa „Solidarność”. Mają być wyrazem sprzeciwu nauczycieli wobec braku reakcji rządu na zgłoszone przez związki zawodowe działające w oświacie postulaty.


Z Łomży na pikietę do Warszawy pojechało 25 pracowników oświaty. Janusz Żebrowski Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Łomży wyjaśnia, że ich udział w pikiecie w Warszawie a nie w Białymstoku, związany jest tym, że łomżyńska „Solidarność” należy do struktur związku na Mazowszu.

Główne z żądań nauczycieli to radykalne zwiększenie wynagrodzeń nauczycieli i pracowników administracji i obsługi szkolnej, utrzymanie uprawnień emerytalnych w oświacie na dotychczasowych zasadach i  przestrzeganie zasady dialogu w oświacie, w tym w sprawie bonu edukacyjnego, obowiązku szkolnego, prywatyzacji szkół, rozporządzenia płacowego.
Jeżeli dzisiejsze pikiety nie odniosą spodziewanych rezultatów związkowcy z oświaty – zarówno z „Solidarności” jak i ZNP zachęcają nauczycieli do czynnego strajku, który ma odbyć się 27 maja.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę