Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Lokalni przedsiębiorcy ruszają do walki z obcymi „L”-kami

Samochody nauki jazdy na ulicach miasta dają się we znaki kierowcom. W powszechnej opinii jest ich „za dużo” przez co coraz trudniej jeździ się po coraz bardziej zatłoczonych ulicach. „L”-ki, ale tylko te zarejestrowane poza Łomżą, teraz dokuczyły łomżyńskim biznesmenom. Właśnie Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej zwróciła się z prośbą do prezydenta miasta o rozważenie możliwości ograniczenia poruszania się ich po ulicach Łomży. Biznesmeni chcieliby aby „L” nie jeździły w godzinach od 7.00 do 9.00 i od 15.00 do 17.00. Oczywiście zakaz dotyczyłby tylko tych samochodów, które nie są zarejestrowane w Łomży. Te łomżyńskie mogłyby jeździć cały czas...

Ograniczenie miałoby obowiązywać od poniedziałku do piątku. W uzasadnieniu swojej „uprzejmej prośby” Rada Izby napisała, że „ponad regionalne znaczenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży powoduje, iż nasze miasto odwiedza kilkadziesiąt pojazdów dziennie z napisem „Nauka Jazdy”. Są to samochody zarejestrowane w powiatach: zambrowskim, wysokomazowieckim, piskim, grajewskim, kolneńskim, jak również w miastach jak: Ostrów Mazowiecka, Ostrołęka, Wyszków, Warszawa i innych.  Tak duża ilość tych „specyficznych użytkowników drogi” powoduje duże utrudnienia dla życia społeczności łomżyńskiej, w tym pracy przedsiębiorców.”
W ocenie biznesmenów „L”-ki odpowiedzialne są za powstawanie „sztucznych zatorów”. Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej podkreśla, że prosząc prezydenta o wprowadzenie ograniczeń „nie mamy zamiaru dyskryminować innych przedsiębiorców, czy też gościnnie uczących się przyszłych kierowców, ale przede wszystkim wyrażamy naszą troskę o przyjazne funkcjonowanie w mieście wszystkich użytkowników dróg”.

* * *
Zamiast komentarza krótka historyjka wprost z historii Łomży...
Podczas spotkania z ówczesnym wicepremierem Leszkiem Balcerowiczem jeden z łomżyńskich biznesmenów domagał się aby wprowadzić koncesje na produkcję plastikowych okien. Zaskoczony Balcerowicz zapytał biznesmena „a co będzie jeśli Pan koncesji nie dostanie?”
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę