Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Prokurator co tropi mafię paliwową

Główne zdjęcie
Prokurator Janusz Sobieski naczelnik V Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Łomży

Już do blisko 50 osób wzrosła liczba osób podejrzanych w tzw. aferze paliwowej. To największa sprawa prowadzona przez łomżyńskich prokuratorów. Chodzi o wyłudzenie zwrotu naliczonego podatku od towarów i usług (VAT). Działalność grupy naraziła Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Przed kilkoma dniami w ręce organów ścigania wpadł 65-letni Lech S. To oszust za którym różne sądy i prokuratury przez ostanie dziesięć lat wysłały 12 listów gończych.

Lech S. został zatrzymany w Gdańsku przez współpracujących z łomżyńska prokuraturą funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego.  Zdaniem policji jest on jednym z liderów zorganizowanej grupy przestępczej, która działała na terenie całego kraju.
Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Łomży postawili mu zarzuty m.in. kierowania zorganizowanym związkiem przestępczym, którego celem było popełnianie przestępstw karno-skarbowych, pomocnictwa do wyłudzenia podatku VAT. (prokuratura ocenia, że wyłudzona kwota sięga 3 mln zł) oraz posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Wcześniej w tej sprawie zatrzymano już 46 podejrzanych, którym przedstawiono 84 zarzuty. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono majątek podejrzanych na łączną kwotę około 5 mln zł.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec Lecha S. tymczasowe aresztowanie.

zobacz: Niczym Eliot Ness...
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę