Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Uwaga na listonoszy - będą sprawdzać abonament RTV

Wkrótce rozpoczną się kontrole u osób niepłacących abonamentu rtv. Będą je przeprowadzać kontrolerzy Poczty Polskiej, którzy - jeżeli zostaną wpuszczeni do mieszkania - będą mogli nałożyć karę – 462 zł. Kontrolerzy mają pojawić się w sierpniu w siedzibach firm oraz w prywatnych mieszkaniach. Sprawdzą, czy instytucje, przedsiębiorcy i obywatele płacą abonament radiowo-telewizyjny. Poczta Polska i Ministerstwo Infrastruktury ostrzegają: kontrole obejmą cały kraj.

Po sklepach i urzędach przyjdzie kolej na prywatne mieszkania. Poczta Polska ostrzega, że kontrole będą przeprowadzać pracownicy rejonowych urzędów pocztowych. Gdy znajdą niezarejestrowane radio lub telewizor, wydadzą nakaz rejestracji tych odbiorników oraz nałożą karę finansową. Należy ją zapłacić w terminie 14 dni, bo potem ściągną ją urzędy skarbowe. Np. jeśli miesięczny abonament za telewizor wynosi 15,40 zł, to kara za "nielegalny" odbiornik wyniesie 30x15,40 zł, czyli 462,00 zł.
Obywatel nie ma jednak obowiązku wpuścić do domu kontrolerów pocztowych. Nic się pod tym względem w prawie nie zmieniło.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę