Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Największy na świecie rejbak będą dziś piekli mieszkańcy Łomży.

Co najmniej 10 godzin potrwają dzisiejsze zabawy łomżan związane z biciem rekordu w pieczeniu największego rejbaka, czyli popularnej babki ziemniaczanej w kurpiowskim wydaniu. Rejbak ma mieć 6 metrów kwadratowych i piętnaście cm grubości. Ważyć będzie ponad tonę. Jego smak - oprócz jurorów - będzie miało szansę poznać co najmniej kilka tysięcy także naszych słuchaczy, którzy przyjdą dziś do łomżyńskiego amfietatru . Patronat medialny, jak nad każdym niezwykłym wydarzeniem sprawuje bowiem Polskie Radio Białystok, a pieczenia największego rejbaka osobiście doglądać będzie największy polski kucharz, Maciej Kuroń. Impreza rozpoczyna się w samo południe koncertem zespołu "Kurpsianecki".


Około trzynastej - próba ustanowienia jeszcze jednego rekordu do Księgi Guinnesa - w toczeniu beczki piwa. Biesiada z Maciejem Kuroniem rozpocznie się około 15-tej i potrwa co najmniej dwie godziny. W międzyczasie - koncerty zespołów Novi, Boys, kapeli kurpiowskiej, Andrzeja Rosiewicza, a o 20.30 - koncert gwaizdy - zespół Brathanki, a - bez względu na to czy rekord w największym rejbaku zostanie ustanowiony czy tez nie - wszystko zwieńczy wielki pokaz ogni sztucznych i niespodzianki. Warto wiedzieć, że do wypieczenia największego na świecie rejbaka organizatorzy przygotowali ponad 800 kg ziemniaków, 150 kg boczku i 50 kg kiełbasy, sto jaj, ponad 20 kg cebuli, 2 kg pieprzu i tyleż samo vegety. Zapraszamy do amfiteatru przy ul. Zjazd od 12.00.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę