Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Mniej bezrobotnych

Po styczniowym wzroście w lutym ponownie w Łomży spada bezrobocie. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że w końcu lutego 2008 roku bez pracy w mieście i na terenie powiatu pozostawało 5228 osób. To o blisko 3% mniej niż bezrobotnych niż na koniec stycznia. Zdaniem analityków łomżyńskiego PUP zanotowany spadek poziomu bezrobocia związany jest z rozpoczęciem kierowania osób bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu oraz większą liczbą podjęć pracy niesubsydiowanej.


W lutym do łomżyńskiego PUP zgłosiło się 438 bezrobotnych, a z rejestrów wykreślono 592 osoby bezrobotne. Blisko połowa z tej grupy przestała być bezrobotnymi bo podjęła pracę (259), a gro (168 osób) nie potwierdziło gotowości do podjęcia pracy.
Na koniec lutego stopa bezrobocia wyniosła 12,4%, przy czym dla miasta Łomży - 13,6%, a dla powiatu – 11,0%.

Porównując najnowsze dane dotyczące bezrobocia z tymi z lutego ubiegłego roku wynika, że liczba bezrobotnych w Łomży i najbliższej okolicy w tym czasie spadła o blisko 18%.  Dodajmy, też że tylko co ósma osoba zarejestrowana jako bezrobotna ma prawo pobierać zasiłek dla bezrobotnych.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę