Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Zielone bilety szczęścia

6.211 Polakom udało się w tegorocznej loterii wizowej wylosować "zielone karty", czyli prawo stałego pobytu w USA. Liczba ta plasuje Polaków w czołówce "szczęśliwców". Do udziału w loterii zgłosiło się w tym roku 9,5 mln osób w całego świata. Wstępnie wylosowano spośród nich 100 tys. kandydatów. Władze amerykańskie oceniają, że około połowa z nich - po ponownym sprawdzeniu przez służby bezpieczeństwa USA - otrzyma "zielone karty", czyli prawo stałego pobytu w USA.


Najwięcej wiz przyznano mieszkańcom Bangladeszu - 7.404, Niegeryjczykom - 6.725 i Polakom - 6.211. Następni w kolejności są Etiopczycy - 6.060, Ukraińcy - 5.361 i Marokańczycy - 5.298.

Procedura, zwana "loterią różnorodności", ma służyć równomiernemu rozdzieleniu "zielonych kart" według stref geograficznych. Dlatego preferuje kraje, z których emigracja do USA jest najmniejsza. Państwa, z których jest ona wysoka, zostały z loterii wyłączone. Są to: Meksyk, Kanada, Haiti i W.Brytania. Francuzom przydzielono zaledwie 384 wizy, a Włochom - 202, gdy tymczasem Albania dostała 3.380 miejsc.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę