Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rolnicy, którzy uprawiali buraki cukrowe dostaną pomoc

Komisja Europejska przyznała pomoc restrukturyzacyjną plantatorom, którzy przestaną uprawiać buraki cukrowe. Na rekompensaty Unia Europejska przekaże blisko 80 milionów euro - czyli dokładnie tyle ile chciała Krajowa Spółka Cukrowa. Pieniądze te zostały przyznane w zamian za rezygnację z upraw buraków m.in. w woj. podlaskim, świętokrzyskim i mazowieckim oraz demontaż „Cukrowni Lublin.” Po dopełnieniu wszystkich procedur Agencja Rynku Rolnego poinformuje plantatorów kiedy mają składać wnioski o przyznanie rekompensaty.

 Przypomnijmy, kilka tygodni temu Krajowa Spółka Cukrowa zdecydowała o likwidacji upraw buraków cukrowych w województwie podlaskim. Było to związane z koniecznością wdrożenia unijnej reformy rynku cukrowniczego. Oznacza to w konsekwencji zamkniecie cukrowni Łapy. W budynkach Cukrowni Łapy powstanie prawdopodobnie Regionalne Centrum Dystrybucji. Prawdopodobnie z obecnych blisko 300-tu osób pracę zachowa jedynie okolo 40-u.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę