Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.lomza.pl

Są pierwsi pracownicy nowej uczelni

W czwartek uroczyście powołano pięciu pierwszych pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. To pierwszy etap tworzenia kadry uczelni. Spotkanie, na zaproszenie wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego odbyło się w Sali konferencyjnej łomżyńskiego Ratusza. Rektor Kazimierz Pieńkowski w samych superlatywach wypowiadał się na temat swych nowych pracowników.

- Są to ludzie, którzy mają ogromne doświadczenie. Ich praca z pewnością pomoże mi kierować uczelnią - mówił rektor PWSIiP.
Prorektorem uczelni został prof. Andrzej Jordan, były prof. Politechniki Białostockiej i warszawskiej komercyjnej Polsko – Japońskiej Szkoły Informatyki. Na dyrektora Instytutu Informatyki powołano prof. Waldemara Rakowskiego, jego zastępcą będzie prof. Wojciech Winogrodzki. Pracownicy Instytutu Przedsiębiorczości zostaną powołani w najbliższym czasie.
Rusza również część administracyjna uczelni. Jej kanclerzem został mgr Henryk Trojanowski. Radcą prawnym, zatrudnionym na razie na 1/3 etatu (ze względów oszczędnościowych) został Andrzej Grodzki.

- Cieszę się z tych pięciu powołań, gdyż dwa z nich przypadły mieszkańcom Łomży – mówił po uroczystości nominacji zastępca prezydenta Łomży Krzysztof Choiński. – Poza tym, dzisiejsze powołania sprawią, że i ja trochę odpocznę, bo przez ostatnie miesiące bardzo byłem zaangażowany w powstanie tej uczelni. Życzę jej dziś jak najlepiej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę