Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Drewniany most w Bronowie będzie remontowany

Prawie milion złotych będzie kosztował remont mostu na Narwi w Bronowie. Jego obecny stan zagraża bezpieczeństwu jego użytkowników. Most 23 lata temu wybudowali mieszkańcy Bronowa przy pomocy wojska. Teraz jego drewniana konstrukcja jest w bardzo złym stanie. Zwłaszcza nawierzchnia i izbice czyli konstrukcje, które zabezpieczają filary. Z mostu korzystają głównie rolnicy. To dla nich jedyna bezpośrednia droga na pola i pastwiska, które są po drugiej stronie rzeki - mówi wójt gminy Wizna, Zbigniew Sokołowski. Jeżeli rolnicy nie będą mogli korzystać z lokalnego mostu, będą musieli jechać drogą przez Wiznę. A to oznacza, że droga z gospodarstwa na łąkę, która jest po drugiej stronie rzeki wydłuży się z kilku, do 50 km w jedną stronę.

 Dlatego w tym roku most ma być wyremontowany. Pieniądze na remont pochodzą z budżetu gminy i Urzędu Marszałkowskiego. Razem prawie milion złotych. Pierwszy etap prac powinien zakończyć się do 1 lipca, żeby rolnicy mogli swobodnie korzystać z przeprawy, kiedy rozpoczną się sianokosy. Na moście już teraz obowiązują ograniczenia wagowe - nie mogą na niego wjeżdżać pojazdy cięższe niż 7 ton. Ale jak przyznaje wójt rolnicy nie przestrzegają zakazu bo tyle ważą same maszyny rolnicze - załadowane są znacznie cięższe.
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę