Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Tiry wrócą nocą do Łomży?

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku ma dziś zdecydować czy zakaz jazdy nocą ciężarówek przez Łomżę jest zgodny z prawem. Wprowadzone w listopadzie ubiegłego roku przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego ograniczenie w poruszaniu się samochodów o masie powyżej 10 ton w godzinach od 22.00 do 6.00 zaskarżyło Stowarzyszenie Przewoźników Podlasia. Przewoźnicy twierdzą, że tym zakazem prezydent miasta przekroczył swoje uprawnienia, a także naruszył ich konstytucyjne prawo do prowadzenia działalności gospodarczej.

 Argumentują, że zakaz generuje im dodatkowe koszty, bo ominięcie Łomży przez ciężarówki jadące np. z Grajewa do Warszawy muszą przejechać kilkadziesiąt kilometrów więcej, spalić dodatkowe litry paliwa, a kierowcy dodatkowe godziny pracy. Poza tym uważają, że łomżyński zakaz to groźny precedens.
Przewoźnicy przypominają,  że wojewoda  podlaski nakazał prezydentowi Łomży zdjęcie znaków ograniczających przejazd, ale ten jak dotąd nie podporządkował się.
Przypomnijmy prezydent Łomży wprowadzając nocny zakaz ruchu ciężarówek przez miasto sprostał żądaniom mieszkańców przede wszystkim ulic Wojska Polskiego i Poznańskiej, którzy skarżyli się na uciążliwość tego ruchu. Głównym argumentem było zaś przekroczenie w porach nocnych wszelkich dopuszczalnych norm hałasu.
Sąd sprawę rozpatrywał w styczniu, a dziś ma zdecydować i ogłosić czy prezydencki zakaz jest zgodny z prawem.

Dodajmy, że przez ostatnich kilka dni zakaz nie obowiązywał. Prezydent Brzeziński na prośbę wojewody podlaskiego zawiesił go na cały weekend.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę