Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.onet.pl

25 tys. podpisów pod protestem do ministra zdrowia

25 tysięcy mieszkańców województwa podlaskiego podpisało się pod protestem - petycją do ministra zdrowia - przeciwko dyskryminowaniu tego regionu przy podziale pieniędzy przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Akcję zorganizowała Podlaska Federacja Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy w Białymstoku. Podpisy zbierano przez dwa tygodnie w szpitalach, przychodniach, na ulicach miast.


Wszystkie podpisy trafią do ministra zdrowia Marka Balickiego, który ma spotkać się z organizatorami akcji w Warszawie - poinformował przewodniczący podlaskiej federacji związkowców Eugeniusz Muszyc.

Związkowcy i mieszkańcy regionu apelują do ministra zdrowia, by nie podpisywał nowego algorytmu podziału środków proponowanego przez prezesa NFZ. Chcą też wyjaśnień co do sposobu, w jaki pieniądze są dzielone między regiony.

Podlaska Federacja Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia sprzeciwia się temu, że w czerwcu ze 170 mln zł nadwyżki rozdzielonej przez centralę NFZ Podlaskie dostało najmniej w Polsce - 4,7 mln zł. Inne regiony kraju otrzymały kilkakrotnie więcej. Podawano przykłady Lubelskiego, gdzie miało trafić czy 20 mln zł, Świętokrzyskiego - 15 mln zł, Warmińsko-Mazurskiego - 13 mln zł. Kolejny podział nadwyżki, w lipcu lub sierpniu, ma być dla Podlasia jeszcze bardziej niekorzystny, stąd protest.

"Chcemy by nasze województwo było traktowane tak jak inne" - dodał Muszyc.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę