Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Bagiński rezygnuje! Wicewojewodą będzie Dzierzgowski?

Główne zdjęcie
Mieczysław Bagiński

Mieczysław Bagiński wycofał się z rywalizacji o fotel wicewojewody podlaskiego. Obecny przewodniczący Sejmiku województwa był początkowo jedynym, a później jednym z dwóch – obok Wojciecha Dzierzgowskiego - kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy ubiegali się o objecie stanowiska wicewojewody.

Mieczysław Bagiński
Mieczysław Bagiński
W specjalnym oświadczeniu Mieczysław Bagiński napisał, że „zgodnie z wola wyborców pozostaję w służbie samorządom, do czego w łomżyńskiem wskazywano mnie w wyborach czterokrotnie (zawsze)”.   
Bagiński, przyznał, ze rozmawiał z wojewoda Maciejm Żywno o możliwości pracy w administracji rządowej. Przyznał także, że miał pozytywną opinię władz wojewódzkich PSL-u do objęcia tego stanowiska, ale wczoraj zrezygnował.
W oświadczeniu podkreślił, że „wskazanie wyborców bardziej mnie wiąże, bo tu pracuję wśród wierzycieli całego swego dorobku społecznego i zawodowego”. Przewodniczący sejmiku i jeden z najważniejszych działaczy PSL w regionie zapewniał też „że nikt mnie nie wynajmie do złej sprawy, do niezgody do nienawiści”

Tymczasem wczoraj wojewoda podlaski Maciej Żywno wysłał do rządu wniosek o powołania na stanowisko wicewojewody Wojciecha Dzierzgowskiego. Zdaniem Bagińskiego było to pochopne, bo Dzierzgowski nie ma jeszcze rekomendacji wojewódzkich struktur PSL-u.

Dodajmy, że zarówno Mieczysław Bagiński jak i Wojciech Dzierzgowski to działacze PSL-u z Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę