Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Nie, to znaczy hipotetycznie tak

Wypłata wielomilionowych odszkodowań miastu nie grozi - zapewniał wczoraj radnych z Komisji Rewizyjnej wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński. Zapewnienia padał w związku z pytaniami, o wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego za niezgodną z prawem uchwały scaleniowej tzw. „zielonej dzielnicy”. Miasto ma złożyć kasację od wyroku, ale jeżeli nawet zostanie odrzucona, to i tak zdaniem wiceprezydenta nic złego sie nie stanie, bo już dawno została ona wykonana, a wpisów w księgach wieczystych „nie można wzruszyć”.

Nieco mniej kategorycznie o finansowych konsekwencjach jakie na miasto mogą spaść w związku z wyrokiem WSA podczas tego samego posiedzenia komisji wyrażał się Sławomir Jabłonowski prezydencki pełnomocnik ds. scaleń. Przyznawał, że hipotetycznie jeśli miasto przegra kasację wypłata odszkodowań może stać się konieczna. Stwierdził nawet, że w budżecie jest 3 tys zł na odszkodowanie dla mieszkańca, który miastu te sprawę wytoczył i póki co wygrywa. Niemniej jak Jabłonowski wyjaśniał radnym nawet jeśli miasto będzie musiało oddać mu przejętą w procesie scalenia ziemię, to chwile później rozpocznie proces jej wywłaszczania.  
Odnosząc się do innych uczestników scaleń Jabłonowski podkreślał, że w ogromnej większości byli oni zadowoleni z tej uchwały. Natomiast pan Deptuła, który od początku przeciwstawiał się scaleniom „miałby niesłuszny interes prawny”  gdyby domagał się przywrócenia w księgach wieczystych zapisów sprzed scalenia.
Dodajmy, że na części działki „zabranej” Deptule dziś inwestycje realizuje siec supermarketów Lidl.            

zobacz: Scalenie „zielonej dzielnicy” niezgodne z prawem!

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę