Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

XV Ogólnopolski Jubileuszowy Zlot Druha Szarego 2008

Od 29 lutego do 2 marca w Łomży i Drozdowie odbędzie się XV Zlot Druha Szarego – Twórcy Krzyża Harcerskiego. Imprezie towarzyszyć będą Warsztaty Naczelników Poczt Harcerskich ZHP. Organizatorem Zlotu jest Naczelnictwo Poczt Harcerskich Wydziału Specjalności GK ZHP pod „wodzą” pomysłodawcy i organizatora tychże – dh. HF. Karwowskiego. Patronat nad organizacją tegorocznego Zlotu przyjęło Diecezjalne Duszpasterstwo Harcerek i Harcerzy w Łomży.

Ten Zlot tradycyjnie organizujemy:
  • dla uczczenia 128. urodzin ks. prałata dr hm. Kazimierza Lutosławskiego HR, vel dh. Szarego, vel x. Jana Zawady;
  • w celu poznawania przepięknych zakątków na północno-wschodnim Mazowszu - Ziemi Łomżyńskiej;
  • integracji wszystkich polskich środowisk harcerskich;
  • kontynuowania pięknych i bogatych 90. letniej tradycji Harcerstwa Łomżyńskiego;
  • propagowanie turystyki kwalifikowanej.

Zakwaterowanie w warunkach wysoce turystycznych (materac, koc - ewentualnie, dla seniorów kanadyjka) odbędzie się w gościnnych murach jednej z szkół łomżyńskich. Uczestników corocznie czeka szereg atrakcji, niezapomnianych przygód i współzawodnictwo drużyn/ patroli minimum 5.osobowych, z którymi przybywa pełnoletni instruktor.

Swoje oczekiwania, propozycje i zgłoszenie udziału proszę zaznaczyć nadając e-mail (pocztyharcerskie@zhp.pl lub efkaha@wp.eu) w terminie najpóźniej do końca stycznia 2008 roku, lub w zgłoszeniu tradycyjnym, na adres pocztowy (H F. Karwowski PO box 78 18-400 Łomża 1)  Ilość miejsc ograniczona!

Wpisowe na Zlot od lat wynosi 15 zł, w ramach tego uczestnicy otrzymają: pamiątkowy metalowy znaczek / plakietkę, dyplom uczestnictwa dla zastępu/ drużyny, drobne nagrody/ upominki i wydawnictwa PH. Impreza ta zatacza coraz większe kręgi w naszym kraju. Udział biorą drużyny harcerskie, wędrownicy, a nawet seniorzy! Nosisz krzyż Jego autorstwa - to zobowiązuje. Już dziś zaplanujcie sobie wolne, termin ujmijcie do planu pracy drużyny, szczepu lub hufca. Corocznie podczas Zlotu trwa konkurs plastyczny na wydawnictwa zlotowe - wspólnie zastanówcie się nad tym, co chcielibyście wprowadzić do programu, jaki wykonać znaczek lub plakietkę zlotową, kogo jeszcze zaprosić do udziału i współpracy...

Dojazd do Łomży i powrót jest bardzo dogodny ze wszystkich stron Polski; z Warszawy Dworzec PKS Stadion - co ok. 1godz.
Więcej materiałów i szczegółowych informacji po nadesłaniu zgłoszenia.

Gorąco też polecam: www.drozdowo.pl

Inf. przekazał:
hm. Henryk F. Karwowski HR
Naczelnik Poczt Harcerskich Wydz. Spec. GK ZHP

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę