Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Z petardami uważaj

Aby zmniejszyć ryzyko nieszczęśliwych wypadków kupując petardy i inne środki pirotechniczne sprawdzić opakowanie – musi być szczelne, bez zarysowań i wgnieceń. Sprawdź też, czy petarda posiada znaczek literowy NWP (jej używanie nie wymaga pozwolenia), oraz przestrzegaj zaleceń zawartych w instrukcji obsługi - radzi inspekcja handlowa. Jej inspektorzy przypominają też, że petard nie można sprzedawać osobom nieletnim.

To właśnie kwestie handlu petardami sprawdzali ostatnio inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku. Kontroli poddawano bezpieczeństwo wyrobów pirotechnicznych, oznakowanie oraz instrukcje obsługi i m.in. legalność prowadzonej działalności. Poprzedzono je obserwacjami miejsc sprzedaży wyrobów pirotechnicznych celem sprawdzenia przestrzegania zakazu sprzedaży artykułów osobom, które nie ukończyły 18 roku życia. Do 27 grudnia 2007r. przeprowadzono ogółem 8 kontroli i jak podkreśla Leszek Mironiuk z WIIH w Białymstoku, nie stwierdzono sprzedaży artykułów pirotechnicznych niepełnoletnim.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę